מכונות תפירה


מגוון רחב של מכונות תפירה אצלנו באווה תפירה

רכישת מכונת תפירה איכותית משפרת הן את מהירות הביצוע והן את רמת המקצועיות של כל תופרת או מעצבת אפנה. מכונות תפירה המקצועיות של אווה נותנות מענה איכותי לצרכים וליכולות של כל תופרת.כדאי לפנות כעת, ולעשות צעד ראשון בדרך למכונת התפירה החדשה שלך.

התחדשת במכונת תפירה? כך תתחזקי אותה נכון 

התחדשת במכונת תפירה? בשעה טובה. ראשית, כדאי לקבל הדרכה מקצועית מורחבת ולהנות מידע מקצועי, שייעל את התפירה, הן במכונה והן בתפירה. באווה מרכז התפירה, תקבלי הדרכה כזאת. למכונת התפירה שלך מצורפות הוראות אחזקה בסיסיות, ומומלץ לך להקפיד וליישם את ההנחיות כדי לשמור עליה ולהבטיח את תקינותה לאורך זמן. אחד מכללי הבסיס הוא ניקוי סיבי הבד ושאריות החוטים לאחר כל שימוש, ובפרט כשעובדים על פרויקט כלשהו עם בד דוגמת קטיפה או פליז שנוטה להשיר מוך רב. 

ממרכז התפירה של אווה גזית מסבירים שסיבי הבדים והחוטים יוצרים אבק ומוך המצטברים בתוך המכונה וגורמים לשחיקתה ולבלאי של חלקים. יש לפתוח את מכסה הצד, להוציא את בית הסליל התחתון ופלטת חדירת המחט ולנקות את הלכלוך בעזרת מברשת קטנה. ניתן להשתמש בפינצטה להסרת קצוות חוט עיקשים.

שימון באזור הקרס

בנוסף, כל מכונת תפירה זקוקה לשימון באזור הקרס (היכן שמוכנס בית הסליל), למעט מכונות שבהן מותקן בית הסליל מלמעלה. יש להשתמש בכמה בטיפות של שמן ייעודי למכונות תפירה, ולהריץ את המכונה ולתפור מיד לאחר מכן על שאריות בד שאינן נחוצות, הן כדי שהשמן יתפשט לעבר כל חלקי הקרס והן לסילוק שאריות השמן ומניעת ההכתמה של בדים. 

שימון חלקי המתכת מונעת את שחיקתן ומפחיתה את הסיכון להתפתחות של קורוזיה, דבר שעלול להסב למכונה נזק בלתי הפיך. תחזוקה נכונה של מכונת תפירה כרוכה גם בהחלפת מחט התפירה על בסיס קבוע. ככלל, רצוי שלא להמתין עד לשבירת המחטים כדי להחליפן, אלא לאחר כל 8 עד 10 שעות של עבודה וכן בכול פעם שמשמנים ומנקים את המכונה.

החלפת מחט התפירה על בסיס קבוע

בהקשר זה, חשוב לדעת שלאחר עבודה ממושכת עם המכונה, המחט כבר אינה חדה כפי שהייתה, מה שמאלץ את לעבוד קשה יותר על מנת לפצות על כך. מעבר לניקוי, שימון והחלפת מחטים דרך קבע, כל מכונת תפירה זקוקה לכיול המנוע ולטיפול מקצועי ויסודי יותר. לפיכך, גם כשהמכונה פועלת כשורה ותקינה לחלוטין, כדאי להביאה אחת לשנה לטכנאי מוסמך, כדי שינקה וישמן אותה, יבדוק כיוונים ויכייל חלקים. 

במהלך העבודה עם המכונה, עשויות לצוץ תקלות הניתנות לתיקון באופן עצמאי. לדוגמה, במידה והמכונה לא עובדת, רצוי לבדוק תחילה אם הבעיה בשקע החשמל, על ידי הכנסת מכשיר חשמלי אחר אל השקע וניסיון להפעילו. במידה והמכשיר פועל, משמע שהבעיה במכונה עצמה. בנסיבות הללו, כדאי לבדוק שבית הסליל ממוקם בדיוק במקומו, שגלגל התנופה אינו משוחרר, שהחגורה אינה רופפת ושבגרייפר לא הצטברו סיבים וחוטים.