המדריך המלא: איך לבחור מכונת תפירה ביתית?


מכונת תפירה ביתית | מכונות תפירהענף מכונות התפירה מציע כיום מבחר לא מבוטל של מכונות תפירה, החל ממכונות תפירה תעשייתיות מהמתקדמות ביותר בשוק, דרך מכונות אוברלוק, אפרט ורקמה, וכלה מכונות תפירה ביתיות, שחלקן ממוחשבות או חצי תעשייתיות, בעוד אחרות מכניות וכוללות את הפונקציות הבסיסיות. מבית אווה מרכז התפירה מציינים שמכונת תפירה ביתית היא מסוג הדברים שעתידים לעשות בהם שימוש לאורך זמן. 

לפיכך, בהגיענו לבחור מכונה מסוג כזה או אחר, חשוב להיצמד למספר קריטריונים שיבטיחו בחירה נכונה. מטבע הדברים, במידה ומכונת התפירה נרכשת לצורך עיסוק מקצועי ותדירות השימוש בה צפויה להיות גבוהה במיוחד, או שמתכננים לעבוד עם מגוון רחב של פונקציות ובדים מסוגים שונים, שאז מומלץ לרכוש מכונת תפירה ביתית ממוחשבת שמתאפיינת במספר רב של תפרים שימושיים ומנוע רב עוצמה.

 

מכונת תפירה מדגם KATANA 42- למי שחושבים להתמקצע בתחום

לתופרים מקצועיים, מעצבי אפנה ולכול מי שחושבים להתמקצע בתחום, מומלץ לבחון ולשקול רכישה של מכונת תפירה ביתית מדגם KATANA 42. מדובר במכונת תפירה ממוחשבת, המתאפיינת במנוע רב עוצמה ויכולת עבודה עם כל סוגי הבדים, לרבות בדים עבים במיוחד, בדים דקים ובדי וסטרץ' כדוגמת בדי לייקרה. 

המכונה כוללת 100 תפרים שימושיים, כיוון אוטומטי של אורך ורוחב התפר המבוקש, יכולת וויסות מהירות התפירה, וכן מסך תצוגה עם כול נתוני התפר (אורך ורוחב התפר, מצב מחט, רגלית רצויה וכיוצא בזה). 

בנוסף היא כוללת תאורת לד, עצר מחט, בית סליל צף לבקרת כמות החוט שעוד נותרה בסליל ולמניעת תפיסת חוטים ועוד. מכונת התפירה מדגם זה נחשבת, למעשה, לאחת המומלצות על ידי אנשי מקצוע מהמובילים בתחום לתפירה מקצועית ומתקדמת.

 

מכונות תפירה המותאמות לתפירה ביתית בסיסית

מכונת תפירה ביתית אחרת מבית אותה החברה היא מדגם 8 KATANA. מדובר במכונת תפירה מכנית, טובה מאוד וידידותית ופשוטה לתפעול. המכונה כוללת 19 תפרים שימושיים, בהם תפר ישר, תפר זיג זג, לולאות, איחוי קרע, אוברלוק, תפרי סטרץ', כיווץ על גומי וכן הלאה. מכונה מדגם זה מותאמת במיוחד לאלו העושים את צעדיהם הראשונים בתחום, לצורכי מכפלות ותיקונים וכתחביב לשעות הפנאי. 

בעניין זה, כדאי לדעת שהרכישה מלווה בהדרכה נרחבת וליווי מקצועי בהמשך. מכונה נוספת המתאימה מאוד לתפירה ביתית בסיסית היא מכונת התפירה מדגם SINGER 2250, שהנה אמינה מאוד, קלת משקל ופשוטה ונוחה להפעלה. המכונה בעלת תפרים שימושיים, משחיל חוט אוטומטי, זרוע חופשית ומלווה בתקופת אחריות של 5 שנים מטעם היצרן.