רוצה להכניס הביתה טאצ' אישי? ליצור מלתחת בגדים עם הרבה שיק? הכול על סריגת קרושה


קורשהאין צורך להסתייע בסטייליסט כדי לדעת שיש משהו מאוד שיקי בלבישת סריג ייחודי או בהתעטפות עם צעיף מהמם ומקורי שסרגת במו ידייך ואין שני לו. גם אין להסתייע במעצב פנים כדי לדעת ששילוב פריטים סרוגים ברחבי הבית מעניק טאצ' אישי ומקרין אווירה ביתית ונעימה. 

אין עוררין על כך שיש משהו חמים בסריגת קרושה, משהו נוסטלגי שניתן להתרפק עליו, ואם מחפשים דרך מושלמת להפגת שעמום, להתקרב לסבתא, להעניק פריט סרוג במתנה או להפוך כרית סתמית לכרית משגעת, זו סיבה מספיק טובה לשלוף את הצמר והמסרגה ולהתחיל לסרוג. ממרכז התפירה של אווה גזית מסבירים שאין הבדל מהותי בין סריגת קרושה במסרגה אחת לבין סריגה בעזרת שתי מסרגות, וניתן באופן עקרוני לסרוג כול פריט בשתי הדרכים.

 

תכנון ומחשבה והקפדה על הוראות הסריגה

אלא שקיים בכול זאת הבדל בין סריגת קרושה לבין סריגה בשתי מסרגות: כשמדובר בפריטים גדולים ובמרקם חלק, שאז העבודה בשתי מסרגות תהיה מהירה וזורמת יותר. במסרגת הקרושה, לעומת זאת, ניתן להביא לביטוי את האלמנט האמנותי, הקישוטי והדקורטיבי, וליצור מפות ומפיות, וילונות וכריות, כמו גם בובות ודובונים, תחתיות לקפה, תיקים, כיפות וכן הלאה. 

אלא שבשל האלמנט האמנותי, דורשת סריגת הקרושה תכנון ומחשבה, ריכוז גבוה יותר בהשוואה לסריגה בשתי מסרגות והקפדה על הוראות הסריגה. לפיכך, רגע לפני שמתיישבים על כיסא הנדנדה ומתחילים במלאכת הסריגה, כדאי להחליט מראש בנוגע לאופי הפריט שמבקשים ליצור, כזה המתאפיין בסריגה רפויה ומשוחררת, או שמא אולי סריגה צפופה וצמודה.

 

אופן בחירת המסרגה והחוטים

במהלך בחירת המסרגה והחוטים, חשוב להתחשב בצפיפות שמעוניינים לקבל בפריט המוגמר. במידה ורוצים סריגה צפופה ומהודקת, כמו לדוגמה סוודר חורפי שמחמם, יש לבחור במסרגת קרושה דקה ולעשות שימוש בחוט עבה. 

עבור אפודה רפויה, אוורירית ומשוחררת, מומלץ לבחור במסרגה עבה וחוט דק יותר. ככלל, כדאי תמיד להצטייד בכמה סוגים ועוביים של חוטים ומסרגות, מה שמאפשר ליצור שילובים מעניינים כיד הדמיון או על פי הצורך. 

דבר נוסף שחשוב לעשות לפני שמתחילים במלאכת הסריגה הוא להעריך ולחשב קנה מידה. יש לסרוג יריעה בגודל של 10X 10 סנטימטרים ולמדוד לאחר מכן כמה עיניים וכמה שורות נדרשות להגעה לגודל זה. יריעת הסריג משמשת כקנה המידה שלנו, ועל פיה ניתן להכפיל את התוצאה כדי להגיע לגודל הרצוי.